Vizsgálat

Foodtest 200+ ingyenes dietetikai tanácsadással

Az intoleranciavizsgálat során 220 féle táplálékspecifikus IgG kerül detektálásra.

Az ételintolerancia hátterében az emésztőrendszer működési zavara áll és számos tünet formájában jelentkezhet. Leggyakoribbak a tápcsatorna zavarai, mint hasmenés, székrekedés, haspuffadás, hasi görcsök, hasi fájdalom, bélgyulladás, de jelentkezhet központi idegrendszeri panaszok – például álmatlanság vagy krónikus fejfájás –, bőrproblémák – például ekcéma vagy pattanás –, de akár ízületi gyulladás vagy krónikus hörghurut is.

Az allergiával ellentétben az intolerancia tünetei az étel elfogyasztása után nem azonnal jelentkeznek,hanem hosszabb idő alatt alakulnak ki. Ezért laboratóriumi diagnosztika nélkül szinte lehetetlen meghatározni a pontos kiváltó okot. Az ételintoleranciának nincs ismert gyógymódja – a legfontosabb a problémát okozó élelmiszerek azonosítsa, majd azok kizárása étrendünkből.
A FOODTEST 200+ eredményeinek segítségével hatékony diétát végezhet, amely összeállításához professzionális segítséget adunk és az alkalmazott étrend megszűnteti panaszait.
A vizsgálathoz nem szükséges éhgyomor és a nap bármely szakaszában elvégezhető. Speciális diéták tartása a diagnosztikai célhoz nem javasolt. Az antihisztaminok elhagyása nem feltétlenül szükséges.

Milyen élelmiszereket vizsgál a FOODTEST 200+ vizsgálat?

A FOODTEST 200+ laboratóriumi vizsgálattal több, mint 220 féle ételérzékenység mutatható ki. IgG (immunglobulin G) specifikus ételintolerancia vizsgálat. Az eredmény értékeléséhez díjmentesen személyre szabott írásos dietetikai tanácsadást vehetsz igénybe.

Csomagban

88.900 FT

Vizsgált paraméterek

....

FONTOS TUDNIVALÓK

Hogyan készülj a vizsgálatra?

Éhgyomor: Vérvételt megelőzően 12 óra koplalás javasolt (ne egyen szilárd ételt ez alatt az idő alatt) Csak vizet fogyasszon (buborékmentes), kerülje a kávét, teát és cukros italokat. Gyógyszerek: Amennyiben rendszeresen szed gyógyszert, egyeztessen orvosával, hogy a vizsgálatokat megelőzően szükséges-e változtatás. Stresszkerülés: A kortizolszint mérése előtt próbáljon meg nyugodt állapotban érkezni a vizsgálatra. Vizeletminta: A legideálisabb a reggeli első (vagy második) vizeletminta, az Általános vizelet és üledék vizsgálat laboratóriumi elemzésére.

Mit hozz magaddal?

Személyi igazolvány vagy útlevél és TAJ kártya (amennyiben rendelkezik vele)