Vizsgálat

Inzulinrezisztencia 5 pontos csomag

Ezen dinamikus vizsgálat során a cukorháztartást működés közben figyeljük meg 5 pontos vizsgálattal (5 vérvétel).

A cukorháztartás zavarai – az I-es típusú cukorbetegséget leszámítva – hosszú idő alatt alakulnak ki. Ilyenkor egy éhomi vércukorszint vagy egy éhomi inzulinszint nem képes felfedni a rendellenes állapotot és nem azonosítja be a megbetegedés esélyének emelkedett kockázatát.

Ezen dinamikus vizsgálat során, amikor a cukorháztartást működés közben figyeljük meg pontosabb képet kaphatunk, a szervezet szénhidrátanyagcsere működéséről, annak esetleges rendellenességéről. Minél több alkalommal rögzítjük a vércukor és inzulinszint értékeket a 120 perces terhelés alatt, annál informatívabb lesz az eredményünk. A két legfontosabb érték a 0 és 120 perc elteltével mért glükóz- és inzulinszint. Ebből a két mérésből is megállapítható az inzulinrezisztencia diagnózisa, azonban az 5 pontos terheléses vizsgálat során 30 percenként mérjük meg a két vizsgált paramétert (0-30-60-90-120 perc), így a legrészletesebb képet kaphatjuk a hasnyálmirigy állapotáról is. Fontos kiemelni, hogy a Whitelabnál nem csupán vércukorszinteket regisztrálunk, hanem minden mintavétel alkalmával inzulin értéket is vizsgálunk.

Milyen vizsgálatokat tartalmaz az Inzulinrezisztencia 5 pontos vizsgálat?

Éhomi méréssel kezdjük a vizsgálatot. Kérjük 10-12 óra koplalás után (azaz éhgyomorral) érkezz és reggeli időpontot válassz. Mivel terhelni fogjuk a cukorháztartásodat, szükséges egy gyors ujjbegyből végzett teszt. Ha kórosan magas az éhomi vércukorszint, nem terheljük meg, nem végezzük el a vizsgálatot! A terhelés megkezdése a glükózoldat (2,5 dl ivóvízben feloldott 75mg glükóz) elfogyasztásával veszi kezdetét. Az oldat elfogyasztása nem tarthat tovább 5 percnél!

Csomagban

25.000 FT

Vizsgált paraméterek

FONTOS TUDNIVALÓK

Hogyan készülj a vizsgálatra?

Éhgyomor: Vérvételt megelőzően 12 óra koplalás javasolt (ne egyen szilárd ételt ez alatt az idő alatt) Csak vizet fogyasszon (buborékmentes), kerülje a kávét, teát és cukros italokat. Gyógyszerek: Amennyiben rendszeresen szed gyógyszert, egyeztessen orvosával, hogy a vizsgálatokat megelőzően szükséges-e változtatás. Stresszkerülés: A kortizolszint mérése előtt próbáljon meg nyugodt állapotban érkezni a vizsgálatra. Vizeletminta: A legideálisabb a reggeli első (vagy második) vizeletminta, az Általános vizelet és üledék vizsgálat laboratóriumi elemzésére.

Mit hozz magaddal?

Személyi igazolvány vagy útlevél és TAJ kártya (amennyiben rendelkezik vele)