Vizsgálat

Nutritív allergia laborcsomag 25-ös panel

Ételallergia esetén a tüneteket okozó allergének azonosítására javasolt laborcsomag.

A Nutritív allergiavizsgálatot ételallergia esetén, a tüneteket okozó allergének kimutatására javasoljuk.

Mivel az ételek elfogyasztása után megjelenő allergiás panaszok változatos emésztőrendszeri, bőr és légúti tünetek formájában jelenhetnek meg, ezért mindazoknak ajánljuk ennek a csomagnak az elvégzését, aki hányingert, görcsös hasi fájdalmat, hasmenést, a bőrön vörös foltokat, csalánkiütést, ekcéma megjelenését, viszkető érzést, vagy a légúti tünetek közül fulladást és az asztmára jellemző panaszokat éreznek.

Milyen vizsgálatokat tartalmaz a Nutritív allergialaborvizsgálat 25-ös panel?

Az általunk kínált allergiavizsgálatnak az előnye a bőrteszttel szemben, hogy akkor is elvégezhető, amikor a bőrteszt nem javasolt. Ilyen esetek például antihisztamin vagy szteroid szedése, gyulladt, ekcémás bőr, várandósság, szoptatás, tartós pollenszezon. A Nutritív allergiavizsgálatot ételallergia esetén, a tüneteket okozó allergének kimutatására javasoljuk, melynek során az ételekre jellemző allergén specifikus IgE molekulák szintjét határozzuk meg. A teszt során allergén specifikus IgE molekulák szintjét határozzuk meg, amely alapján 7 féle minősítési osztályt definiálunk, amely az allergia súlyosságát jellemzi. Az ételek elfogyasztása után megjelenő allergiás panaszok változatos emésztőrendszeri, bőr és légúti tünetek formájában jelenhetnek meg. Az allergének kiválthatnak hányingert, görcsös hasi fájdalmat, hasmenést, a bőrön vörös foltokat, csalánkiütést, ekcéma megjelenését, viszkető érzést. A légúti tünetek közül a fulladás és az asztmára jellemző panaszok a leggyakoribbak. Súlyos, akár életveszélyes allergiás reakció, úgynevezett anafilaxiás roham is jelentkezhet, amely gyorsan kialakuló tünetekkel jár, az ajak, a nyelv és a gége dagadásával, zsibbadásával, hasi fájdalommal.

Csomagban

19.500 FT

Vizsgált paraméterek

FONTOS TUDNIVALÓK

Hogyan készülj a vizsgálatra?

Éhgyomor: Vérvételt megelőzően 12 óra koplalás javasolt (ne egyen szilárd ételt ez alatt az idő alatt) Csak vizet fogyasszon (buborékmentes), kerülje a kávét, teát és cukros italokat. Gyógyszerek: Amennyiben rendszeresen szed gyógyszert, egyeztessen orvosával, hogy a vizsgálatokat megelőzően szükséges-e változtatás. Stresszkerülés: A kortizolszint mérése előtt próbáljon meg nyugodt állapotban érkezni a vizsgálatra. Vizeletminta: A legideálisabb a reggeli első (vagy második) vizeletminta, az Általános vizelet és üledék vizsgálat laboratóriumi elemzésére.

Mit hozz magaddal?

Személyi igazolvány vagy útlevél és TAJ kártya (amennyiben rendelkezik vele)